Opowiadania:

Szczur szaro-wędrowny hospitalizował się w Szpitalu Wojewódzkim, ze względu na zapach zużytych bandaży, chorych i odjętych ciału wątrób, oraz ze względu na grochówkę, świeżo ugotowaną przez kucharkę oddziałową, panią Wandzię.
Hospitalizacja skutkowała nerką w kiszkę, oraz prądem diagnostycznym w piętę. Plaster na ranie, -plaster w szczurzym brzuchu. Igła lekarska, -na lekarskiej dłoni, igła -w stogu siana leczniczego. Grochówka operacyjnie wylana z brzucha, zalewa szpitalne korytarze, aż ślisko do granic możliwości. Szczur z penicyliną, w dłoni, wąsatego ordynatora goni. Szczur goni na trzech łapach, ordynator ucieka na dwóch ludzkich nogach. Plemnik w nodze, noga z trzustką przy stole operacyjnym piją wódkę żubrówkę. Do stołu dosiada szczur i donośnym barytonem nawołuje do toastów, za ordynatora i siostrę oddziałową. Brzegiem laryngologii przesuwa się tabletka na zęby, świadoma błędu miejsca i czasu. Oj malutka, malutka ci ona, bez znajomości dzieł Lenina i Wankla. Oj ciemna, jak szczur szaro-wędrowny, który zagrzewa ją do zmiany oddziału na neurologię mokrą. Oj ciemna jak szczur i zakręcona, jak kręt w okręcie.
Szczur opuszcza szpital w popłochu, świadom błędów i wypaczeń. Widzę plecy, lędźwie i różowe, tylne łapy szczurze, jak to dalej, coraz dalej, pomyka przed siebie, coraz mniejszy i mniejszy, do szczurzego zaniku. Szpital wolny od patologii, niekonsekwencji i niedomówień codziennych i coraz większy, i większy, a elewacja jego coraz to bielsza.
Nożyczki w przegródce. Śledziona na półce, obok monitora włączonego logicznie i stabilnie. Kaczka w siusiaku., siusiak w człowieku. Grochówka w szumizwierce, z chochlą na wierzchu. Strzykawka w żyle, w żyle i tyle.
Poznaj miejsce swoje i czas ci przynależny, a unikniesz wady i wpady, co przyczyni się do komfortu twych nóg, głów i śródtułowia oraz trzódki dziatwy, która kwili u twego boku i wyciąga rączki po swoje, twoje i nasze.
Szczur szaro-wędrowny przechodzi na drugą stronę kanału, by nabrać w wątłe płuca ksztynę powietrza. Co i tak jest dużo, na jego łyse, różowe nóżki.