Opowiadania:

Materiał bawełniany, lub wełniany, kupujemy na ubrania, firanki oraz pokrowce do ubrań, lub palnych fajek.
Skórę świńską, krowią, kożlą, albo myszą kupujemy w celu uszycia sobie butów, podmikiewek i foteli gabinetowych.
Liście brzozowe, lipowe i trawę nosną, nabywamy drogą kupna, w celu utkania domostwa, garaży samochodowych i supermarketów.
Jadło w postaci kiełobas, mrożonko-wędzonek, marchwi, połaci mięsiwa, kupujemy, by wypchać nasze i sąsiadów brzuchy. Wypełnić osobiste i naszych bliskich kiszki, od ich krańca, do ich krańca.
Drewienka i metale nieszlachetne pozyskujemy za pomocą pieniądza, czy to papierowego, czy wykonanego z brązu, lub złota. Za ich potencję nabywamy owo dobro natury i pracy rąk ludzkich. Po to, by moc wykonać instrumenty muzyczne, takie jak gitara, waltornia, puzon, czy organy klawiszowe. Instrumenty te upiększają nam ucho, które zmusza nas do tańca, - tup, tup, tup, tup oraz rękę naszą czynią piękną od okcia, do okcia. Pięknią nasze przepalone płuca i inne, inne oraz inne.
Pieniądz do kupna bawełny i wełny, świńskiej, krowiej, koźlej oraz myszej skóry, kiełbasy oraz mrożonko-wędzonek, marchwi, wraz z połaciami mięsiwa, drewienek i metali nieszlachetnych, pozyskujemy pracą, szyjąc ubrania, firanki, pokrowce do ubrań i fajek palnych, szyjąc buty, podmikiewki oraz fotele gabinetowe. Pozyskujemy utykając domowstwa, garaże samochodowe, supermarkety, wypychając nasze brzuchy i brzuszyszka somsiadów, kiszki nasze i naszych bliskich. Pieniądz uzyskamy wykonując instrumenty muzyczne, takie jak gitara, waltornia, puzon i organy klawiszowe oraz bezklawiszowe oparte, na prostej.
Zamknijmy sprawę na tyle, bo co tu dużo mówić, pieniądz i praca to jedność absolutna, nierozciągliwa ani w czasie, ani w samym założeniu czasu do istoty zdarzeń, pragnień i musu.
Zamknijmy sprawę i już, bo przyjdzie Nam się kłocić, a kłótnia do niczego dobrego nie doprowadzi.